RN732ATTD1041F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1041F50
Description
RES 1.04K OHM 1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistance :
1.04kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Datasheets
RN732ATTD1041F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C