RN732ATTD1041F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1041F100
Description
RES 1.04K OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.04kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V