RN732ATTD1041D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1041D25
Description
RES 1.04K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.04kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1041D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C