RN732ATTD1041D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1041D10
Description
RES 1.04K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
1.04kOhm
0805 (2012 Metric)
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1041D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C