RN732ATTD1041B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1041B25
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 1/10W 0805
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.04kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1041B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C