RN732ATTD1041A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1041A05
Description
RES 1.04K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.04kOhm
Datasheets
RN732ATTD1041A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C