RN732ATTD1040D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1040D100
Description
RES 104 OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
104Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm