RN732ATTD1040D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1040D10
Description
RES 104 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
104Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W