RN732ATTD1022C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1022C50
Description
RES 10.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
10.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1022C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1022C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C