RN732ATTD1022B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1022B50
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.2kOhm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Voltage - Rated :
100V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1022B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1022B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C