RN732ATTD1021F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1021F100
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.02kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm