RN732ATTD1021C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1021C50
Description
RES 1.02K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.02kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1021C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1021C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.02kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C