RN732ATTD1020A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1020A25
Description
RES 102 OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
102Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W