RN732ATTD1020A10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1020A10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 102 OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
102Ohm