RN732ATTD1012D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1012D25
Description
RES 10.1K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.1kOhm
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1012D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1012D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C