RN732ATTD1012B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1012B25
Description
RES 10.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
2
In Stock :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Weight :
5.499807mg
Resistance :
10.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
2012
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
0805
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1012B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1012B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C