RN732ATTD1012A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1012A10
Description
RES 10.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1012A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1012A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C