RN732ATTD1011F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1011F25
Description
RES 1.01K OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.01kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN732ATTD1011F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1011F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C