RN732ATTD1011D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1011D10
Description
RES 1.01K OHM 0.5% 1/10W 0805
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.01kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1011D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1011D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C