RN732ATTD1011B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1011B25
Description
RES 1.01K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1.01kOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1011B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1011B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C