RN732ATTD1011B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1011B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.01K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%