RN732ATTD1011A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1011A25
Description
RES 1.01K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.01kOhm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%