RN732ATTD1010F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1010F50
Description
RES 101 OHM 1% 1/10W 0805
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
101Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1010F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1010F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 101Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C