RN732ATTD1010D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1010D25
Description
RES 101 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
101Ohm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1010D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1010D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 101Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C