RN732ATTD1010A10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1010A10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 101 OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
101Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1010A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1010A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 101Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C