RN732ATTD1010A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1010A05
Description
RES 101 OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
101Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1010A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1010A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 101Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C