RN732ATTD1004F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1004F50
Description
RES 1M OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
500μm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1MOhm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%