RN732ATTD1004F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1004F25
Description
RES 1M OHM 1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1MOhm