RN732ATTD1004B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1004B25
Description
RES 1M OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1MOhm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
5.499807mg
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1004B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1004B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1MOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C