RN732ATTD1003F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1003F50
Description
RES 100K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Working Voltage :
150V
Resistance :
100kOhm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1003F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1003F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C