RN732ATTD1003F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1003F25
Description
RES 100K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Weight :
5.499807mg
Width :
1.2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
100kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1003F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1003F25
RN73 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C