RN732ATTD1003D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1003D25
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
100kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Height :
500μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
5.499807mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1003D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1003D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C