RN732ATTD1003B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1003B50
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
100kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1003B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1003B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C