RN732ATTD1003B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1003B10
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Published :
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
100kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm