RN732ATTD1003A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1003A10
Description
RES 100K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
100kOhms
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN732ATTD1003A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1003A10
RN73 Series, Thin Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C