RN732ATTD1002F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1002F50
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
Power Rating :
100mW
Resistance :
10kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1002F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C