RN732ATTD1002F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1002F25
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
10kOhm
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W