RN732ATTD1002F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1002F10
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10kOhm
Height :
500μm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN732ATTD1002F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C