RN732ATTD1002D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1002D25
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Width :
1.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
100V
Published :
Weight :
5.499807mg
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Length :
2mm
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1002D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002D25
RN73 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C