RN732ATTD1002D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1002D10
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W