RN732ATTD1002C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1002C25
Description
RES 10K OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
10kOhm
Datasheets
RN732ATTD1002C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C