RN732ATTD1002C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1002C10
Description
RES 10K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Resistance :
10kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1002C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C