RN732ATTD1002B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1002B25
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Supplier Device Package :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Width :
1.2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
10kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Height :
500μm
Military Standard :
Not
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1002B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002B25
RN73 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C