RN732ATTD1002B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1002B10
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10kOhm
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Weight :
5.499807mg
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1002B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C