RN732ATTD1002B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1002B05
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/10W 0805
e3
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
10kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1002B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C