RN732ATTD1002A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1002A10
Description
RES 10K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10kOhm
RN73
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
yes
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN732ATTD1002A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1002A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C