RN732ATTD1001F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1001F50
Description
RES 1K OHM 1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1001F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1001F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C