RN732ATTD1001F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1001F25
Description
RES 1K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1kOhm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
100mW
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Weight :
5.499807mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
100V