RN732ATTD1001D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1001D10
Description
RES 1K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Height :
500μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
1kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm