RN732ATTD1001C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1001C50
Description
RES 1K OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Resistance :
1kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C